Bilimsel Program

5 MART 2020, PERŞEMBE
SALON A
13:00 - 13:30

Açılış

Dr. Haluk Akpınar

1. OTURUM - Ferruh Şimşek Oturumu

Moderatörler: Dr. Haluk Akpınar, Dr. Kamil Çam

13:30 - 14:30 CANLI AMELİYAT
Moderatör: Dr. Aykut Buğra Şentürk

A. RİRC OLYMPUS ile

Operatör: Dr. Ahmet Güdeloğlu

B. RİRC - PUSEN Tek Kullanımlık Üreteroskop

Operatör: Dr. Barbaros Başeskioğlu

14:30-15:15

PANEL: 1.5 cm Alt Pol Taşı

Moderatör: Dr. Atilla Arıdoğan

RİRC

Konuşmacı: Dr. Yakup Bostancı

MiniPNL / Ultramini PNL

Konuşmacı: Dr. Cenk Yücel Bilen

MikroPNL
Konuşmacı: Dr. Mesut Pişkin
Standart PNL
Konuşmacı: Dr. Sedat Öner
SWL
Konuşmacı: Dr. İlteriş Tekin
15:15 – 15:30 Taş Hastalığında Bitkisel Ürünler
Konuşmacı: Funda Yalçın
2. OTURUM
Moderatörler: Dr. Yıldırım Bayazıt, Dr. Bora Küpeli
15:30 - 16:30

Uydu Sempozyumu - ECZACIBAŞI
Aşırı Aktif Mesane Tedavisinde Güvenliği Önemsiyor musunuz?
Moderatör: Bedreddin Seçkin
Konuşmacı: Cüneyd Özkürkçügil
Konuşmacı: Gökhan Temeltaş

16:30 - 16:45

KAHVE MOLASI

  YARI-CANLI CERRAHİLER: ROBOTİK - LAPAROSKOPİK
16:45 - 18:00 EKRAN A
Moderatör: Dr. Sertaç Yazıcı
EKRAN B
Moderatör: Dr. Yılören Tanıdır
16:45 - 17:10 Laparoskopik Adrenalektomi (Adenom)
Operatör: Dr. Ömer Demir
Laparoskopik Adrenalektomi (Feokromasitoma)
Operatör: Dr. Kaan Gökçen
17:10 - 17:35 Laparoskopik Piyeloplasti
Operatör: Dr. Necmettin Mercimek
Robotik Piyeloplasti
Operatör: Dr. İlter Tüfek
17:35 - 18:00 Laparoskopik Radikal Nefrektomi
Operatör: Dr. Cemil Aydın
Büyük Renal Kitlelerde Laparoskopik Radikal Nefrektomi
Operatör: Dr. Haluk Akpınar

 

SALON A

18:00 - 19:00

Video Bildiri Oturumu
VS001 - VS008
Moderatörler: Dr. Şaban Sarıkaya, Dr. Nebil Akdoğan

 

SALON B

18:00 - 19:00

Video Bildiri Oturumu
VS009 - VS015
Moderatörler: Dr. Ali Tekin, Dr. Hüseyin Eren

 

SALON C

18:00 - 20:00

Sözlü Bildiri Oturumu
SS001 - SS015, SS122, SS123
Moderatörler: Dr. Uğur Altuğ, Dr. Cüneyd Sevinç

 

SALON D

18:00 - 19:20

Sözlü Bildiri Oturumu
SS016 - SS026
Moderatörler: Dr. Çağatay Göğüş, Dr. Emre Karabay

 

SALON E

18:00 - 19:10

Sözlü Bildiri Oturumu
SS027 - SS035, SS124
Moderatörler: Dr. Ali Güneş, Dr. Ozan Bozkurt

6 MART 2020, CUMA
SALON A
3. OTURUM
Moderatörler: Dr. Sinan Zeren, Dr. Barbaros Başeskioğlu
08:30 - 08:45 1.5 cm İmpakte Proksimal Üreter Taşı
Antegrad
Konuşmacı: Dr. Oktay Özman
Retrograd
Konuşmacı: Dr. Selçuk Keskin
Laparoskopik
Konuşmacı: Dr. Oktay Üçer
08:45 - 09:00 Supin vs Pron PNL
Supin PNL
Konuşmacı: Dr. Yılören Tanıdır
Prone PNL
Konuşmacı: Dr. Mehmet İlker Gökçe
09:00 - 09:15 Alt Kaliksde 8mm Asemptomatik Taş
İzlem
Konuşmacı: Dr. Tarık Emre Şener
Tedavi
Konuşmacı: Dr. Hakan Çakır
09:15 - 09:30 RIRS ile Lazer Litotripsi
Dusting
Konuşmacı: Dr. Cüneyd Sevinç
Fragmentation
Konuşmacı: Dr. Yakup Bostancı
09:30 - 09:45 2cm Pelvis Taşı
PNL
Konuşmacı: Dr. Ali Güneş
RIRS
Konuşmacı: Dr. Çağatay Göğüş
09:45 - 10:00 Hounsfield Unitesi
Gerekli
Konuşmacı: Dr. Önder Kara
Gereksiz
Konuşmacı: Dr. Cenk Murat Yazıcı
10:00 - 10:30 KAHVE MOLASI
4. OTURUM
Moderatörler: Dr. Zühtü Tansuğ, Dr. Yakup Kordan
10:30 - 10:45 Parsiyel Nefrektomide Hala Dakikaları Saymalı Mıyız?
Konuşmacı: Dr. Haluk Akpınar
10:45 - 11:00 Ürologlar İçin Multiparametrik Prostat MR Görüntüleme; Gündemde Ne Var?
Konuşmacı: Dr. Barış Bakır
11:00 - 12:30

CANLI CERRAHİLER - (BAXTER & OLYMPUS)

EKRAN A

Laparoskopik Parsiyel Nefrektomi
Operatör: Dr. Ender Özden

EKRAN B

Robotik Parsiyel Nefrektomi
Operatör: Dr. Cenk Yücel Bilen

12:30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
5. OTURUM
Moderatörler: Dr. Süleyman Ataus, Dr. Yılören Tanıdır
13:30 - 13:45 Dünün En İyi Sunuları - Sözel ve Video
13:45 - 14:00

Üst Üriner Sistem Tümörlerinin Tedavisi ve Takibinde Minimal İnvaziv Yöntemler
Konuşmacı: Dr. Volkan İzol

14:00 - 14:30 ENDOUROLOGY SOCIETY Konuşması: Açıktan Laparoskopiye ve Sonra Robota; Radikal Prostatektomide Son 20 Yıl
Konuşmacı: Dr. Ali Rıza Kural
14:30 - 15:30

Uydu Sempozyumu - ABDİ İBRAHİM
Radikal Prostatektomi Sonrası İşlevsel Rehabilitasyon
Moderatör: Dr. Bülent Alıcı
Radikal Prostatektomi Sonrası Daha İyi Potens ve Kontinans İçin Cerrahi İpuçları
Konuşmacı: Dr. Derya Tilki
Radikal Prostatektomi Sonrası PDE5 İnhibitörleri
Konuşmacı: Dr. Adil Esen
Olgu Sunumları
Konuşmacılar: Dr. Adil Esen, Dr. Bülent Alıcı

15:30 - 16:00 KAHVE MOLASI
SALON A SALON F
6. OTURUM
Moderatörler: Dr. Veli Yalçın, Dr. Ali Ergen

16:00 - 19:00

Multiparametrik Prostat MR ve Hands On Füzyon Biyopsi Atölyesi

EĞİTİCİLER:
Dr. Can Öbek
Dr. Barış Bakır
Dr. Barbaros Başeskioğlu
Dr. Ömer Burak Argun

Dr. Cem Başataç

*Katılım Kontenjanla Sınırlı Olup Katılmak İsteyen Meslektaşlarımızın minimalinvazivuroloji@minimalinvazivuroloji.org adresine mail atmaları gerekmektedir.

16:00 - 16:15 60 Gr Prostat; Bipolar TUR-P Yeni Standart Olabilir Mi?
Konuşmacı: Dr. Çetin Demirdağ
16:15 - 16:30 BPH'lı ve Yüksek Riskli Hastada Bir Tedavi Alternatifi; "REZUM"
Konuşmacı: Dr. Richard Hindley
16:30 -16:45 130 gr Prostat Açık Prostatektomi vs Yüksek Wattlı Holmium Lazer Enükleasyon
Konuşmacı: Dr. Sven Piesche
16:45 - 17:00 130 Gr Ve Üzeri BPH’lı Hastada Laparoskobik ve Robotik Adenomektomi
Konuşmacı: Dr. Yakup Kordan
17:00 - 17:15 BPH'lı ve Yüksek Riskli Hastada Bir Tedavi Alternatifi; Prostatik Arter Embolizasyonu
Konuşmacı: Dr. Bora Peynircioğlu

 

SALON A

17:15 - 18:40

Video Bildiri Oturumu
VS016 - VS026, VS057
Moderatörler: Dr. Güven Aslan, Dr. Fırat Akdeniz

 

SALON B

17:15 - 18:30

Video Bildiri Oturumu
VS027 - VS036
Moderatörler: Dr. Hakan Vuruşkan, Dr. Onur Telli

 

SALON C

17:15 - 18:45

Sözlü Bildiri Oturumu
SS036 - SS048
Moderatörler: Dr. Reşit Tokuç, Dr. Gökhan Temeltaş

 

SALON D

17:15 - 19:00

Sözlü Bildiri Oturumu
SS049 - SS062
Moderatörler: Dr. Nihat Karakoyunlu, Dr. İlker Akarken

 

SALON E

17:15 - 19:00

Sözlü Bildiri Oturumu
SS063 - SS076
Moderatörler: Dr. Murat Baykam, Dr. Cabir Alan

7 MART 2020, CUMARTESİ
SALON A
7. OTURUM
Moderatörler: Dr. Cenk Yücel Bilen, Dr. İlker Tinay
08:30 - 09:00 Çapraz Ateş - Radikal Sistektomi
Açık Sistektomi
Konuşmacı: Dr. Sümer Baltacı
Robotik Sistektomi
Konuşmacı: Dr. Mireia Musquera Felip
09:00 - 09:15 PNL de Renal Giriş: Ultrasonik mi? Floroskopik mi?
Konuşmacı: Dr. Andreas Skolarikos
09:15 - 09:30 Radyasyon Maruz Kalma ve Korunma
Konuşmacı: Dr. Yılören Tanıdır
09:30 - 09:50 ERUS KONUŞMASI: Parsiyel Nefrektomide Geçmiş 20 Yıl; Nereden Nereye
Konuşmacı: Dr. Alex Mottrie
09:50 - 10:10 PNL Komplikasyonları ve Panel Nightmare Cases
Konuşmacı: Dr. Andreas Skolarikos
10:10 - 10:30 Tülyum SuperPulse Fiber Lazer - Temel Bilgiler ve Klinik Uygulamalar
Konuşmacı: Dr. Alexey G. Martov
10:30 - 11:00 KAHVE MOLASI
8. OTURUM
Moderatörler: Dr. İlhan Erkan, Dr. Kamil Yakupoğlu
11:00 - 11:30 Çapraz Ateş - Transplantasyon
Açık Renal Transplantasyon
Konuşmacı: Dr. Tuncay Akı
 
Robotik Renal Transplantasyon
Konuşmacı: Dr. Mireia Musquera Felip
 
9. OTURUM
Moderatörler: Dr. Levent Türkeri, Dr. Haluk Akpınar
11:40 - 12:50 YARI - CANLI CERRAHİLER
EKRAN A
Moderatör: Dr. Ömer Demir
EKRAN B
Moderatör: Dr. Burak Argun
11:40 - 12:00 Laparoskopi Radikal Prostatektomi
Operatör: Dr. Volkan İzol
Robotik Radikal Prostatektomi
Operatör: Dr. Derya Tilki
12:00 - 12:20 Pediatrik Laparoskopi
Operatör: Dr. Bülent Önal
Laparoskopik Sakrokolpopeksi ve Vezikovajinal Fistül
Operatör: Dr. Ahmet Güdeloğlu
12:20 - 12:35 Retroperitoneoskopik Donör Nefrektomi
Operatör: Dr. Ender Özden
Laparoskopik Transperitoneal Donör Nefrektomi
Operatör: Dr. Ali Cansu Bozacı
12:35 - 12:50 Laparoskopik Heminefrektomi Üreterektomi
Operatör: Dr. Barbaros Başeskioğlu
Testis Tümörü Laparoskopik ve Robotik Retroperitoneal Lenf Nodu Diseksiyonu
Operatör: Dr. Yakup Kordan
12:50 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
10. OTURUM - Minimal İnvaziv Üroloji'de Yeni Gelişmeler
Moderatörler: Dr. Haluk Özen, Dr. Cemil Uygur
13:30 - 13:40 Dünün En İyi Sunuları - Sözel ve Video
13:40 - 14:40

uydu logo

Uydu Sempozyumu - AYMED İLAÇ

Mesane Ağrısı Sendromu (İnterstisyel Sistit) Hastalığında Teşhis Koymak Sanıldığı Kadar Zor mu?
Moderatör: Dr. Ceyhun Özyurt

Konuşmacılar: Dr. İlker Şen, Dr. Adnan Şimşir

14:40 - 15:00 Yapay Zeka
Konuşmacı: Dr. Ebru Sezer
15:00 - 15:15 Eğitimde İnovasyon
Konuşmacı: Dr. Alex Mottrie
15:15 - 15:30 Üst Üriner Sistem Tümöründe Tülyum Fiber Lazer
Konuşmacı: Dr. Alexey G. Martov
15:30 - 15:45 Yeni Robotik Platformlar
Konuşmacı: Dr. Alex Mottrie
15:45 - 16:15 KAHVE MOLASI
11. OTURUM
Moderatörler: Dr. Hakan Özkardeş, Dr. Volkan İzol
16:15 - 17:15

Uydu Sempozyumu - ASTELLAS
Aşırı Aktif Mesanede Tedavi Alternatifleri
Moderatör:
Dr. Zafer Aybek
Konuşmacılar: Dr. Mesut Gürdal, Dr. Ali Ersin Zümrütbaş

17:15 - 17:30 Üreter Darlıklarına Yaklaşım
Konuşmacı: Dr. Ozan Bozkurt
17:30 - 17:45 Laparoskopide Kabus Vakalar
Konuşmacı: Dr. Nihat Karakoyunlu
17:45 - 18:00

Taş Hastalığında Mikrobiyotası
Konuşmacı: Dr. Ahmet Güdeloğlu

18:00 - 18:15 Metastatik Prostat Kanserinde Multimodal Tedavi Sıralaması
Konuşmacı: Dr. Saadettin Eskiçorapçı
21:00 - 21:30 Başkanın Teşekkür Mesajı ve Ödül Töreni

 

SALON B

17:30 - 18:45

Video Bildiri Oturumu
VS037 - VS046, VS058
Moderatörler: Dr. Güven Aslan, Dr. Çağrı Akın Şekerci

 

SALON C

17:30 - 18:40

Video Bildiri Oturumu
VS047 - VS056
Moderatörler: Dr. Yıldırım Bayazıt, Dr. Uğur Yücetaş

 

SALON D

17:30 - 19:30

Sözlü Bildiri Oturumu
SS077 - SS091, SS125
Moderatörler: Dr. Talha Müezzinoğlu, Dr. İlke Onur Kazaz

 

SALON E

17:30 - 19:00

Sözlü Bildiri Oturumu
SS092 - SS104
Moderatörler: Dr. Barış Kuzgunbay, Dr. Mutlu Değer

 

SALON F

17:30 - 19:40

Sözlü Bildiri Oturumu
SS105 - SS121, SS126
Moderatörler: Dr. Kamil Yakupoğlu, Dr. Şakir Ongün

8 MART 2020, PAZAR
SALON A
12. OTURUM
Moderatörler: Dr. Ömer Demir, Dr. Ahmet Güdeloğlu
09:00 - 09:30 Akılcı İlaç Kullanımı
Konuşmacı: Dr. Bora İrer
09:30 - 10:40 KONGREDEN İZLENİMLER
09:30 - 09:40 Endoskopi - PNL
Konuşmacı: Dr. Fatih Gökalp
09:40 - 09:50 Endoskopi - URS
Konuşmacı: Dr. Hacı Murat Akgül
09:50 - 10:00 Endoskopi - HOLEP
Konuşmacı: Dr. Önder Çınar
10:00 - 10:10 Laparoskop -Tümör Cerrahisi
Konuşmacı: Dr. İlker Akarken
10:10 - 10:20 Laparoskopi - Rekonstrüksiyon Cerrahisi
Konuşmacı: Dr. Mutlu Değer
10:20 - 10:30 Robot - Böbrek Cerrahisi
Konuşmacı: Dr. Cem Başataç
10:30 - 10:40 Robot - Prostat Cerrahisi
Konuşmacı: Dr. Mustafa Bilal Tuna