07.03.2024
13:00 - 13:15
Salon A

Açılış Oturumu

Ender Özden
Ömer Demir
07.03.2024
13:15 - 14:15
Salon A

Canlı Ameliyat

*Moderatörler : İbrahim Atilla Arıdoğan Ender Özden
*Ameliyathane Moderatörleri : Mehmet İlker Gökçe Yılören Tanıdır
RIRS / RIRS Bora Özveren (13:15 - 14:15)
RIRS / RIRS Volkan Şen (13:15 - 14:15)
07.03.2024
14:15 - 15:30
Salon A

1. Oturum

*Moderatörler : Cenk Yücel Bilen Bülent Önal
Üreter Yaralanması ve Önlenmesi: Teknik İpuçları Cenk Murat Yazıcı (14:15 - 14:30)
İatrojenik Üreter Darlığının Tedavisi Mehmet Necmettin Mercimek (14:30 - 14:45)
Kompleks Üreteral Darlık Tedavisinde "By-Pass" Yöntemi Ioannis Kartalas Goumas (14:45 - 15:00)
Endoürolojide Sepsis Ahmet Bora Küpeli (15:00 - 15:15)
Yaşam Stili ve Diyetin Üriner Sistem Taş Hastalığındaki Yeri Pietro Manuel Ferraro (15:15 - 15:30)
07.03.2024
15:30 - 16:00

Kahve Molası

07.03.2024
16:00 - 17:00
Salon A

Canlı Ameliyat

*Moderatörler : Veli Yalçın Volkan İzol
*Ameliyathane Moderatörleri : Bora Özveren Volkan Şen
Holep / ThuFLEP Mehmet İlker Gökçe (16:00 - 17:00)
Holep / ThuFLEP Yılören Tanıdır (16:00 - 17:00)
07.03.2024
17:00 - 18:00
Salon A

2. Oturum

*Oturum Başkanları : A. Adil Esen
*Moderatörler : Ali Barbaros Başeskioğlu
Milep Felipe Figueiredo (17:00 - 17:15)
Bipolep Lukas Lusuardi (17:15 - 17:30)
Pulsed Thulium YAG Lazer ve Güncel Literatürdeki Uygulamaları Ioannis Kartalas Goumas (17:30 - 17:45)
Vaka Tartışması (17:45 - 18:00)
07.03.2024
18:00 - 19:00
Salon B

Video Bildiri Oturumu-1

*Moderatörler : Yıldırım Bayazıt Ahmet Şahan
VS-01-Mert Evirgen
VS-02-Mert Evirgen
VS-03-Onur Kalaycı
VS-04-Ahmet Taşçı
VS-05-Mücahit Doğan
VS-06-Mücahit Doğan
VS-07-Nihat Karabacak
VS-08-Ali Nofel Adilov
VS-09-Sinan Avcı
VS-10-Furkan Çapar
VS-11-Mustafa Kemal Koç
Salon C

Video Bildiri Oturumu-2

*Moderatörler : Evren Süer M. Can Kiremit
VS-12-Mustafa Serdar Çağlayan
VS-13-Hüseyin Eren
VS-14-Tural Miriyev
VS-15-Hilmi Sarı
VS-16-Burak Yılmaz
VS-17-Barbaros Başeskioğlu
VS-18-Mehmet Özen
VS-19-Ege Alper Sarıkaya
VS-20-Mücahit Doğan
VS-21-Necati Ekici
Salon D

Sözlü Bildiri Oturumu-1

*Moderatörler : Mehmet Murat Baykam Necmi Bayraktar
SS-001 Muhammed Bahattin Ulu
SS-002 - Hilmi Sarı
SS-003 - Murat Demi̇r
SS-004 - Türker Altuntaş
SS-005 - Murat Can Karaburun
SS-006 - Hikmat Jabrayilov
SS-007 - Engin Kölükçü
SS-008 - Fatih Sandıkçı
SS-009-Burak Çetin
SS-010-Berk Kılıç
SS-011-Vusal Rzayev
SS-012-Gözde Doğan
SS-013-Orçun Burak Karadağ
SS-014-Can Sinirsiz
Salon E

Sözlü Bildiri Oturumu-2

*Moderatörler : M. Uğur Mungan Ersin Gökmen
SS-015 - Okan Yiğit
SS-016 - Mehmet Çetin
SS-017-Bilal Çelikörs
SS-018-Furkan Çapar
SS-019-Doğancan Dörücü
SS-020-Selim Koç
SS-021-Selim Koç
SS-022-Samet Kıpık
SS-023-Vusal Rzayev
SS-024-Mustafa Anıl Kılıç
SS-025-Samet Bağcı
SS-026-Berk Kılıç
SS-027-Enis Kervancıoğlu
Salon F

Sözlü Bildiri Oturumu-3

*Moderatörler : Mesut Gürdal Musa Ekici
SS-028-Cankat Ugan
SS-029-Enes Şener
SS-030-Mustafa Sesli
SS-031-Elif Altınay Kırlı
SS-032-Mücahit Doğan
SS-033-Enis Kervancıoğlu
SS-034-Kaan Demirdöven
SS-035-Engin Kölükçü
SS-036-Ceyhun Özdemiroğlu
SS-037-Samet Erkartal
SS-038- Çağrı Coşkun
SS-039-Mehmet Necmettin Mercimek
SS-040-Sedat Öner
08.03.2024
08:15 - 08:30
Salon A

Dünya Kadınlar Günü Kutlaması

Türkiye'de Kadın Ürolog Olmak Naşide Mangır (08:15 - 08:30)
08.03.2024
08:30 - 10:05
Salon A

3. Oturum

*Moderatörler : N. Levent Türkeri T. Sinan Sözen
Cerrahinin Cerrahlara Zararları Haluk Özen (08:30 - 08:50)
Kompleks Renal Kitlelerde Robotik Parsiyel Nefrektomi Felix KH Chun (08:50 - 09:05)
Böbrek Tümörlerinde Minimal İnvaziv Parsiyel Nefrektomiden Sonra Rekürrens Ofer Yossepowitch (09:05 - 09:20)
Üst Üriner Sistem Ürotelyal Karsinomlarının Endoskopik Tedavisi İçin İpuçları Brian Eisner (09:20 - 09:35)
Robotik Nefroureterektomi İpuçları Ofer Yossepowitch (09:35 - 09:50)
Robotik Sistektomi Lukas Lusuardi (09:50 - 10:05)
08.03.2024
10:05 - 10:30

Kahve Molası

08.03.2024
10:30 - 11:15
Salon A

4. Oturum - Lokal Evreden Metastatik Evreye Prostat Kanseri Tedavisine Bakış ve Eligard - Recordati Uydu Oturumu

*Moderatörler : Cenk Yücel Bilen Ahmet Nihat Karakoyunlu
HIFU T. Sinan Sözen (10:30 - 10:45)
Robotik Radikal Prostatektomi N. Levent Türkeri (10:45 - 11:00)
Androjen Deprivasyon Tedavisi Cenk Yücel Bilen (11:00 - 11:15)
08.03.2024
11:15 - 12:15
Salon A

Canlı Ameliyat

*Moderatörler : Cenk Yücel Bilen Ahmet Nihat Karakoyunlu
*Ameliyathane Moderatörleri : Sertaç Yazıcı Mehmet İlker Gökçe
Laparoskopik Parsiyel Nefrektomi (ICG) / Laparoskopik Parsiyel Nefrektomi (ICG) Volkan İzol (11:15 - 12:15)
Laparoskopik Parsiyel Nefrektomi (ICG) / Laparoskopik Parsiyel Nefrektomi (ICG) Ahmet Güdeloğlu (11:15 - 12:15)
08.03.2024
12:15 - 13:00

Öğle Yemeği

08.03.2024
13:00 - 14:00
Salon A

5. Oturum

*Moderatörler : İlhan Çelebi Sinan Zeren
Supin PCNL'de Perkütan Akses: Nasıl Yapıyorum? Thomas Tailly (13:00 - 13:15)
Endoürolojide İntrarenal Basınç: Başarılı Bir İşlem İçin İpuçları Thomas Tailly (13:15 - 13:30)
Üriner Sistem Taş Hastalığı Oluşum Mekanizmalarında Yeni Gelişmeler Pietro Manuel Ferraro (13:30 - 13:45)
Kompleks Böbrek Taşlarının Tedavisinde ECIRS'ın Rolü: Tartışmalar ve Zorlukları Brian Eisner (13:45 - 14:00)
08.03.2024
14:00 - 15:00
Salon A

Canlı Ameliyat

*Moderatörler : Yılören Tanıdır Yakup Kordan
ThuFLEP / Bipolep Mehmet İlker Gökçe (14:00 - 15:00)
ThuFLEP / Bipolep Ahmet Güdeloğlu (14:00 - 15:00)
08.03.2024
15:00 - 15:30

KAHVE MOLASI

08.03.2024
15:30 - 16:45
A Ekranı

Semi-Live Ameliyatlar (A Ekranı)

*Moderatörler : Yılören Tanıdır Deniz Bolat
Atnalı Böbrekte PCNL (Supin ve Prone) Enis Kervancıoğlu (15:30 - 15:45)
ECIRS Engin Denizhan Demirkıran (15:45 - 16:00)
Robotik Adenomektomi Özgür Çakmak (16:00 - 16:15)
Sekonder Holep Burak Çıtamak (16:15 - 16:30)
Laparoskopik Piyeloplasti Çağrı Akın Şekerci (16:30 - 16:45)
B Ekranı

Semi-Live Ameliyatlar (B Ekranı)

*Moderatörler : Şaban Sarıkaya Önder Kara
Retroperitoneoskopik Nefrektomi Ömer Demir (15:30 - 15:45)
Laparoskopik Piyelolitotomi Önder Kaya (15:45 - 16:00)
Laparoskopik Adenomektomi Mehmet Necmettin Mercimek (16:15 - 16:30)
Rezum Mehmet Selçuk Keskin (16:15 - 16:30)
Robotik Piyeloplasti Elif Altınay Kırlı (16:30 - 16:45)
08.03.2024
16:45 - 18:00
Salon A

6. Oturum (Teknoloji Oturumu)

*Moderatörler : Haluk Akpınar Oktay Özman
Yeni Robotik Platformlar Nejdet Karşıyakalı (16:45 - 17:00)
Ürolojide Yapay Zeka Uygulamaları Ata Akın (17:00 - 17:15)
BPH Tedavisinde Gerçek Minimal İnvaziv Yöntemler Bora Özveren (17:15 - 17:30)
Yeni Nesil Lazerler Yılören Tanıdır (17:30 - 17:45)
İntraoperatif Görüntüleme: ICG, USG ve Ötesi Murat Gülşen (17:45 - 18:00)
08.03.2024
18:00 - 19:00
Salon B

Video Bildiri Oturumu-3

*Moderatörler : Yakup Kordan Önder Kara
VS-22-Hüseyin Mert Durak
VS-23-Serdar Madendere
VS-24-Yakup Kordan
VS-25-Hüseyin Mert Durak
VS-26-Göktuğ Kalender
VS-27-Elif Altınay Kırlı
VS-28-Elif Altınay Kırlı
VS-29-Mehmet Necmettin Mercimek
VS-30-Karim Shrinli
VS-31-Hakan Keskin
VS-32-İhsan Batuhan Demir
Salon C

Video Bildiri Oturumu-4

*Moderatörler : Yılören Tanıdır Cemil Aydın
VS-33-İlyas Yaz
VS-34-Okan Yiğit
VS-35-Ahmet Furkan Sarıkaya
VS-36 Mehmet Eren Akan
VS-37-Muhammed Selçuk Özer
VS-38-Alkan Çubuk
VS-39-Ergi Korkmaz
VS-40-Yusuf Yıldırım
VS-41-İsmail Özer Öztemel
VS-42-İsmail Özer Öztemel
Salon D

Sözlü Bildiri Oturumu-4

*Moderatörler : Adnan Şimşir Mehmet Fatih Şahin
SS-041-Emre Yoldaş
SS-042-Çağdaş Bildirici
SS-043-Bilal Kulak
SS-044-Muhammed Enes Bulut
SS-045-Eser Ördek
SS-046-Yunus Emre Genç
SS-047-Tunahan Ateş
SS-048-Necati Ekici
SS-049-Ahmet Furkan Özsoy
SS-050-Elif İpek AKSOY
SS-051-Elif Altınay Kırlı
SS-052-Ahmet Anıl Acet
SS-053-Muammer Babayiğit
SS-054-Mehmet Eflatun Deniz
Salon E

Sözlü Bildiri Oturumu-5

*Moderatörler : Barış Kuzgunbay Aykut Buğra Şentürk
SS-055-Mehmet Fatih Şahin
SS-056-Gazi Kaz
SS-057-Khaled Albaba
SS-058-Cenk Murat Yazıcı
SS-059-Metin Kızgın
SS-060-Hulusi Sıtkı Dayısoylu
SS-061-Hulusi Sıtkı Dayısoylu
SS-062-Cenk Murat Yazıcı
SS-063-Mehmet Fatih Şahin
SS-064-Recep Uzun
SS-065-Hacı Murat Akgül
SS-066-Erdem Can Topkaç
SS-067-Rıfat Tekeli
SS-068-İsmail Önder Yılmaz
Salon F

Sözlü Bildiri Oturumu-6

*Moderatörler : H. Kamil Çam Serhat Çetin
SS-069-Abdul Samet Erkartal
SS-070-Serdar Başboğa
SS-071-Serdar Başboğa
SS-072-Ahmet Taşçı
SS-073-Mücahit Doğan
SS-074-Utku Gürel Özcan
SS-075-Samet Erkartal
SS-076-Utku Gürel Özcan
SS-077-Alkan Çubuk
SS-078-Onur Kalaycı
SS-079-Sinan Avcı
SS-080-Görkem Özenç
SS-081-Göktuğ Kalender
SS-082-Elif Altınay Kırlı
09.03.2024
08:30 - 10:15
Salon A

7. Oturum

*Moderatörler : Sümer Baltacı A. Süleyman Ataus
Robot Yardımlı Transperineal Füzyon Prostat Biyopsisi Christian Wetterauer (08:30 - 08:45)
Yüksek Riskli ve Lokal İleri Prostat Kanserinde Robotik Radikal Prostatektomi Ofer Yossepowitch (08:45 - 09:00)
Robotik Radikal Prostatektomide Daha İyi Sonuçlar Nasıl Elde Edilir? Felix KH Chun (09:00 - 09:15)
Endoürolojide Yapay Zeka: Güncel Durum ve Uygulama Alanları Francesco Porpiglia (09:15 - 09:30)
Minimal İnvaziv Parsiyel Nefrektomide 3 Boyutlu Sanal Modeller Francesco Porpiglia (09:30 - 09:45)
09.03.2024
09:45 - 10:15
Salon A

Komplikasyonlar ve Yönetimleri

*Moderatörler : Mehmet İlteriş Tekin Ali Ferruh Akay
URS-PCNL Sedat Öner (09:45 - 10:00)
Laparoskopik ve Robotik Cerrahi Önder Kara (10:00 - 10:15)
09.03.2024
10:15 - 10:45

Kahve Molası

BBraun Stand Aktivitesi

09.03.2024
10:45 - 11:00
Salon A

8. Oturum

*Moderatörler : Ali Tekin Can Öbek
Metastatik Prostat Kanseri Prostat Kanserinde Androjen Reseptör Sinyal İnhibitörleri Mustafa Erman (10:45 - 11:00)
09.03.2024
11:00 - 12:00
Salon A

Videolar Eşliğinde Teknik İpuçları Oturumu

*Moderatörler : Ali Tekin Can Öbek
Robotik Parsiyel Nefrektomi T. Sinan Sözen (11:00 - 11:15)
Laparoskopik Parsiyel Nefrektomi Ender Özden (11:15 - 11:30)
Robotik Sistektomi ve Lenf Nodu Diseksiyonu Sertaç Yazıcı (11:15 - 11:30)
Robotik İleal Neo Bladder M. Cemil Uygur (11:30 - 11:45)
09.03.2024
12:00 - 13:00

Öğle Yemeği

09.03.2024
13:00 - 13:45
Salon A

9. Oturum

*Moderatörler : Reşit Tokuç Hakan Özkardeş
BPH Tedavisinde Optimal Ameliyat Zamanı: Geç Mi Ameliyat Ediyoruz? Ali Ergen (13:00 - 13:15)
BPH Ameliyatından Sonra İnkontinansın Değerlendirilmesi ve Tedavisi Ali Furkan Batur (13:15 - 13:30)
BPH Cerrahisinde Ejakülasyonun Korunması Mümkün Müdür? Berk Hazır (13:30 - 13:45)
09.03.2024
13:00 - 14:15
Salon B

Transperineal Prostat Füzyon Biyopsi Kursu

*Oturum Başkanları : Ömer Demir Ali Barbaros Başeskioğlu
Muitiparametrik MRG- Ürolog Neler Bilmeli ? Emre Ünal (13:00 - 13:15)
Perineal Biopsy-Tips&Tricks Christian Wetterauer (13:15 - 13:30)
Hands-on Training Ahmet Güdeloğlu (13:30 - 14:15)
09.03.2024
13:45 - 14:45
Salon A

10. Oturum

*Moderatörler : M. Uğur Altuğ Emre Karabay
Adrenal Kitlelerde Endokrin Değerlendirme Ayşegül Atmaca (13:45 - 14:00)
Adrenalektomiye Minimal İnvaziv Yaklaşımlar Ömer Demir (14:00 - 14:15)
09.03.2024
14:15 - 14:45
Salon A

Küçük Böbrek Kitlelerine Yaklaşım

Aktif İzlem İlker Akarken (14:15 - 14:25)
Ablasyon Emre Ünal (14:25 - 14:35)
Parsiyel Nefrektomi Cemil Aydın (14:35 - 14:45)
09.03.2024
14:45 - 15:15

Kahve Molası

09.03.2024
15:15 - 16:45
Salon A

11. Oturum

*Moderatörler : Çağatay Mehmet Göğüş Ender Özden
Supin PCNL Volkan Şen (15:15 - 15:30)
Prone PCNL Yakup Bostancı (15:15 - 15:30)
Mini PCNL Tarık Emre Şener (15:30 - 15:45)
Standart PCNL Nebil Akdoğan (15:30 - 15:45)
Ultrasonografik Akses Yılören Tanıdır (15:45 - 16:00)
Floroskopik Akses Fatih Gökalp (15:45 - 16:00)
Stentli Fırat Akdeniz (16:00 - 16:15)
Stentsiz Oğuz Özden Cebeci (16:00 - 16:15)
RIRS'da Böbrek Isınıyor Hacı Murat Akgül (16:15 - 16:30)
Endişe Etmenize Gerek Yok Oktay Üçer (16:15 - 16:30)
Kusursuz Bir ESWL İşleminde Nelere Dikkat Edilmeli? Mehmet İlteriş Tekin (16:30 - 16:45)
09.03.2024
16:45 - 18:00
A Ekranı

Semi-Live Ameliyatlar (A Ekranı)

*Moderatörler : Yıldırım Bayazıt Ozan Bozkurt
Laparoskopik Radikal Nefrektomi Emre Karabay (16:45 - 17:00)
Laparoskopik Adrenalektomi Ozan Bozkurt (17:00 - 17:15)
Laparoskopik Sakrokolpopeksi Naşide Mangır (17:15 - 17:30)
Laparoskopik Donör Nefrektomi Ali Cansu Bozacı (17:30 - 17:45)
Laparoskopik VVF Alkan Çubuk (17:45 - 18:00)
B Ekranı

Semi-Live Ameliyatlar (B Ekranı)

*Moderatörler : Fazıl Tuncay Akı Yarkın Kamil Yakupoğlu
Robotik Üreteroüreterostomi Çetin Demirdağ (16:45 - 17:00)
Robotik Adrenalektomi İlker Tinay (17:00 - 17:15)
Robotik Sakrokolpopeksi Ömer Gülpınar (17:15 - 17:30)
Robotik Transplantasyon Burak Koçak (17:30 - 17:45)
Robotik UNC Onur Telli (17:45 - 18:00)
09.03.2024
18:00 - 19:00
Salon B

Video Bildiri Oturumu-5

*Moderatörler : Bora Özveren Ozan Bozkurt
VS-43-Ferhat Yakup Suçeken
VS-44-Serdar Başboğa
VS-45-Yusuf Yıldırım
VS-46-Hüseyin Eren
VS-47-Özgür Ekici
VS-48-Burak Elmas
VS-49-Berkan Kuğu
VS-50-Ege Alper Sarıkaya
VS-51-Utku Gürel Özcan
VS-52-Serdar Geylan
Salon C

Video Bildiri Oturumu-6

*Moderatörler : Mehmet İlker Gökçe Volkan Şen
VS-53-Haider Nihad Izaddin Alalam
VS-54-Cenk Murat Yazıcı
VS-55-Özgür Ekici
VS-56-Burak Mehmet Gürpınarlı
VS-57-Taylan Tığlı
VS-58-Ahmet Yıldırım Balık
VS-59-Mehmed Emin Kayacan
VS-60-Ahmet Furkan Özsoy
VS-61-Hakan Çakır
VS-62-Sedat ÖNER
VS-63-Alkan Çubuk
VS-64-Can Sinirsiz
VS-65-Yusuf Önder Özsağır
Salon D

Sözlü Bildiri Oturumu-7

*Moderatörler : Ali Güneş Cenk Murat Yazıcı
SS-083-Mehmet Çetin
SS-084-Osman Özdel
SS-085-Barış Doğan
SS-086-Rıdvan Özcan
SS-087-Erdem Orman
SS-088-İsmail Önder Yılmaz
SS-089-Kaan Karamık
SS-090-Mert Başaranoğlu
SS-091-Rıfat Tekeli
SS-092-Mehmet Fatih Şahin
SS-093-Mehmet Fatih Şahin
SS-094-Ahmet Can Kolu
SS-095-Oktay Özman
Salon E

Sözlü Bildiri Oturumu-8

*Moderatörler : Talha Müezzinoğlu Engin Kölükçü
SS-096-İbrahim Buldu
SS-097-Enis Kervancıoğlu
SS-098-Haıder Nıhad Izaddın Alalam
SS-099-Ahmet Furkan Özsoy
SS-100-Necmi Bayraktar
SS-101-Ferec Efendiyev
SS-102-Ferec Efendiyev
SS-103-Mehmed Emin Kayacan
SS-104-Muhammet Yaytokgil
SS-105-Türker Altuntaş
SS-106-Mehmet Akif Diri
SS-107-Yüsra Aksakal
SS-108-Önder Çınar
SS-109-Oktay Özman
SS-110-Ertuğrul Köse
Salon F

Sözlü Bildiri Oturumu-9

*Moderatörler : K. Fehmi Narter Yunus Emre Göger
SS-111-Can Sinirsiz
SS-112-Ertuğrul Köse
SS-113-Alpkon Torun
SS-114-Sümeyye Terzi
SS-115-Mehmet Zubaroğlu
SS-116-Nihat Karabacak
SS-117-Osman Özdel
SS-118-Oğuzhan Yusuf Sönmez
SS-119-Eralp Kubilay
SS-120-Osman Yangın
SS-121-Engin Pala
SS-122-Nihat Karabacak
SS-123-Nebil Akdoğan
10.03.2024
08:30 - 09:30
Salon B

Akılcı İlaç Kullanımı

Akılcı İlaç Kullanımı Kemal Kayar (08:30 - 09:30)
10.03.2024
09:30 - 10:30
Salon B

Eve Dönüş Mesajları

*Moderatörler : Ömer Demir Ali Barbaros Başeskioğlu
Taş Hastalığı İsmail Önder Yılmaz (09:30 - 09:45)
BPH Kürşat Küçüker (09:45 - 10:00)
Laparoskopi Ertuğrul Köse (10:0d - 10:15)
Robot Hakan Bahadır Haberal (10:15 - 10:30)
10.03.2024
10:30 - 11:00
Salon A

Kapanış